niedziela, 5 kwietnia 2009

Wyciąłem pierwsze drzewa

Chcąc przygotować na działce choć namiastkę ogrodu musiałem zacząć wycinać tam drzewa. W zeszłym tygodniu w niedzielę pojechaliśmy na działkę z żoną, celem zrobienia pierwszych przycinek. W sobotę też byłem na działce, tylko że sam.

Do roboty przygotowałem się dobrze. Kupiłem olej do łańcuchów i paliwo, zmieszałem benzynę z olejem silnikowym, naciągnąłem łańcuch. Na głowę założyłem hełm i okulary odpryskoodporne. Tak zabezpieczony przystąpiłem do pracy.

From Działka i dom


Ostatecznie wyciąłem tylko 8 drzew, pozostawiając dość długie pnie aby potem było łatwiej je wyciągnąć z ziemi. Może docelowo je utnę przy samej ziemi, jeszcze nie wiem. Zresztą samo przycięcie tych pni nie będzie kłopotliwe. Najbardziej upierdliwe było pocięcie gałęzi na drobniejsze i późniejsze ich sprzątnięcie.

.

Wycinałem drzewa z dwóch pierwszych rzędów (patrząc od południa). Tam będzie ogród, trawnik, itd. Oprócz tego wytnę część sadu ze wszystkich trzech rzędów. Tam będzie stał dom i tam znajdzie się parking. Na razie zacząłem od końca, bo pilniejszy jest dla mnie ogród niż dom.

Brak komentarzy: