środa, 21 lipca 2010

Oglądaliśmy cztery domy do kupienia

Od weekendu do wczoraj włącznie oglądaliśmy cztery domy do kupienia w bliższej lub dalszej okolicy.

Pierwszy w piątek wieczorem. W skrócie trzeba powiedzieć, że rudera. Dach zawalony i przeciekający, wielki zaciek z grzybem na ścianie. Lokalizacja fajna, działa sympatycznie urządzona, choć już zapuszczona. Zalet więcej brak.

Drugi w sobotę około południa. Po drugiej stronie Skierniewic. 220 000 PLN. Dom murowany, nieocieplony, dach z eternitu, okna drewniane. Ponad 100 m, cztery pomieszczenia. Brak centralnego ogrzewania. Brak łazienki. Brak kanalizacji. Brak rozprowadzonej wody, tylko jeden kran w domu. Jest wodociąg i studnia. Brak toalety (wychodek). Piękna ziemia w gratisie -- ponad 4 ha ziemi uprawnej, prawie 1 ha lasu, łącznie ponad 5 hektarów. Wysokie poddasze, strop też nieocieplony. Spory budynek gospodarczy z kilkoma niewielkimi pomieszczeniami, do solidnego remontu albo nawet częściowej rozbiórki. Trochę różnego rodzaju śmieci na działce, jakieś stare maszyny rolnicze, podwozie do wozu, itd. 1,5 km od stacji kolejowej linii Łowicz-Skierniewice.Trzeci wczoraj. Z grubsza ta sama lokalizacja co poprzednio. 180 000 PLN. Cztery pomieszczenia plus przedsionek i sień, nieco ponad 100 m2, murowany nieotynkowany. Dach był z eternitu, 2 lata temu wymieniony na zieloną blachodachówkę. Wodociąg i studnia. Brak kanalizacji, ma być w przyszłym roku. Brak rozprowadzonej wody w domu, brak łazienki i toalety (jest wychodek). Centralne ogrzewanie ograniczone, tj. kuchnia z trzonem grzewczym i kilka grzejników w pokojach. Jeden zdjęty bo przeciekał. Podłączony telefon (ale wyłączony, bo tam nikt na stałe nie mieszka). Okna drewniane, na północnej ścianie w ogóle ich nie ma. Działka szerokości nieco ponad 20 metrów (wg właściciela 24 m, wg Geoportalu -- 21 m). Łączna powierzchnia -- 1,15 hektara. Wszystko ziemia rolna. Budynek gospodarczy z kilkoma pomieszczeniami i kominem (tzw. letnia kuchnia), częściowo zawalony dach. Oprócz tego mała komórka jeszcze na węgiel. Pół stodoły -- cała piękna drewniana stodoła stoi w połowie na tej działce, w połowie na sąsiedniej. Za drugą granicą działki jest spory staw. W komplecie sporo mebli, wialnia, młocarnia, wanna, waga na worki ze zbożem, ręczna (nożna?) maszyna do szycia. Gimbus i autobus dowożący dzieci do podstawówki. 8 m od stacji kolejowej tej samej linii.

Czwarty też wczoraj, nieco później, ok. 10 km dalej na południe. 160 000 PLN. Niecały hektar działki. Wielka obora i stodoła (murowane). Dom murowany, otynkowany, okna drewniane i dwa wymienione na plastikowe. Ogrzewanie piecem. Brak łazienki, kanalizacji, wodociąg i studnia są. Brak okien po stronie podwórka! Podstawówka i przedszkole w tej miejscowości. 4,5 km od stacji kolejowej linii Koluszki-Skierniewice.

I poważnie rozważamy kupienie tego trzeciego...

3 komentarze:

mickenz pisze...

wąska

Krzysztof Lis pisze...

Masz na myśli działkę pod trzecim domem? Ano wąska, ale o kilka metrów szersza od tej, którą mamy teraz...

mickenz pisze...

Chcesz zamienić jedną kiszkę na inną, tylko trochę mniej kiszkowatą...
Ściana domu co najmniej 10m, zostaje po
5m do płotu.
Trochę dziwne założenie: iść w hektarowe
działki po to by mieć płot 5m od okna.