piątek, 5 sierpnia 2011

Blachodachówka

Zastanawiając się nad kolejnymi etapami budowy domu zastanawiam się też nad wykorzystaniem różnych materiałów budowlanych.

O ile w przypadku materiału konstrukcyjnego nie mam problemu, bo dom będzie drewniany, cały czas zastanawiam się nad tym, co dom przykryje z zewnątrz. Siding, czy drewno, a może tynk?

Z dachem nie zastanawiałem się długo, bo pokrycie ma być przede wszystkim tanie. Blachodachówka się do tego celu świetnie nadaje. I takie widoczki jak ten, który udało mi się uwiecznić na zdjęciu, tylko utwierdzają mnie w tym przekonaniu.


Dach z czerwonej blachodachówki

Wprawdzie ja chcę mieć blachodachówkę w kolorze brązowym lub grafitowym, ale to niewiele zmienia. Zależy mi na ciemnym kolorze, żeby zrobić sobie naprawdę tani kolektor słoneczny. Jeszcze tańszy, niż opisałem w tej książce.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

jeśli będzie to kolektor słoneczny skutecznie odbierający ciepło z powierzchni to uzasadnione jest zastosowanie koloru czarnego, w przeciwnym razie będzie to rozwiązania absolutnie nie ekologiczne ze względu na efekt wyspy cieplnej

Michał pisze...

Ja zastosowałem u siebie blachodachówkę panelową Piano Premium Finco-Stal w kolorze czarnym. Fajny wygląd i niedroga. Tak wygląda pakietbudowlany.pl/blachy-dachowe/237-blachodachowka-panelowa-piano-premium-finco-stal.html

dachprofil pisze...

Super, że opisujesz swoje doświadczenia na blogu. Promowanie odnawialnych źródeł energii jest bardzo ważne. Mamy nadzieję, że coraz więcej osób będzie korzystało z tego typu rozwiązań w trosce o środowisko.