niedziela, 23 września 2012

Stan surowy (prawie) zamknięty

Domek gospodarczy ma już stan surowy prawie zamknięty. Bo w zasadzie wszystkie ściany są już kompletne, oprócz paru brakujących elementów na wyższej ścianie.

Najwięcej kłopotu przysporzyło nam zamontowanie OSB w górnej części ścian szczytowych, pod skosem dachu. Trzeba było najpierw zamontować tam belkę skośną do obydwu belek oczepowych, a potem pionowe elementy. Do belki skośnej, pionowych i poziomej (łączącej dwa przeciwległe słupy) przybijaliśmy następnie kawałki OSB.


Zamontowaliśmy też drzwi. Zabrakło nam czasu na zamontowanie okien i jednego (nieotwieralnego) okienka nad drzwiami. Bramy garażowej nie zamontowaliśmy z racji tego, że nie udało się nam kupić zawiasów do jej montażu. Może to i dobrze, bo kolega podpowiedział mi, by zrobić drzwi rozsuwane. To by sporo uprościło.

Trochę chłodno było na działce, z piątku na sobotę (przyjechaliśmy w piątek wieczorem) i dziś, tj. z soboty na niedzielę. Na szczęście prąd na działce działa i farelka w kamperze też dała radę nas ogrzać. Kosztowało mnie to kilka kWh prądu, ale lepsze to, niż grypa. ;)

Brak komentarzy: