piątek, 22 sierpnia 2014

Dalsze prace ociepleniowe

Fajnie byłoby skończyć sezon budowlany z domkiem w pełni ocieplonym. Choć od kiedy jest już w miarę szczelnie zamknięty i do środka nie pada deszcz ani śnieg, można przecież pewne prace prowadzić także w zimie.

W każdym razie marzy mi się, by tej zimy móc tam pojechać i nawet w razie czego spędzić kilka dni, jeśli byłaby taka potrzeba...

Długi sierpniowy weekend akurat w tym roku wypadł beznadziejnie. Bo popracować nie można było sensownie ani w piątek (święto), ani w niedzielę (niedziela). Więc na montowanie wełny pozostała nam tylko sobota.Wełnę montowaliśmy w jednej ścianie szczytowej i a połaci dachu. Zwłaszcza ta ostatnia praca jest beznadziejna, bo wełna spada na głowę i sypie się potwornie. Szkoda mi płuc i oczu, więc noszę okulary i maskę, plus czapkę, rękawice i ciuchy z długim rękawem. Więc te prace nie są specjalnie przyjemne. Na szczęście było w ten weekend dość chłodno.


Z zewnątrz nic się nie zmieniło, ale zdjęcie wstawiam, bo co i rusz dostaję pytania czy domek jeszcze stoi. :)


Ałycze mają pełno owoców.


A duża część śliwek już z drzew pospadała.


Teraz żywią się nimi przeróżne owady. Także i szerszeń.


Za domkiem żywopłot sobie ładnie rośnie. Szczególnie mocno urosły karagany syberyjskie.


Ale dzikie róże też sobie radzą. Ta tutaj już przekwitła i szykuje się do owocowania.


Karagana raz jeszcze, tym razem na tle lasu.

13 komentarzy:

Instalator pisze...

Ocieplenie w domu to ważna sprawa, ale dobra wiadomość jest taka, że to jeden z ostatnich etapów ;) powodzenia i wszystkiego dobrego!

nannta pisze...

A ja wstawiam już drzwi. Bardzo długo zastanawiałam się nad ich wyborem.

Anonimowy pisze...

Dałbyś wełnę drzewną np. ze Steico albo z Krono. Układanie to sama przyjemność, tyle że drożej

odzież używana pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Anonimowy pisze...

Dzięki za ten wpis. Ja też bardzo chce się pobudować (wreszcie nareszcie :) ) Zamówiłem projekt na http://www.archeton.pl bo mają kilka fajnych propozycji. Na luty chciałbym żeby dom już stał. Uważam, że to termin do dotrzymania :) Tobie również powodzenia życzę w tym przedsięwzięciu.

Bart pisze...

Napiszesz ile wyniosło cię to przedsięwzięcie?

BH-Res pisze...

I jak? Udało się dokończyć przed zimą wszystkie prace związane z ociepleniem budynku? Poza tym, muszę przyznać, że to dosyć ciekawy projekt domu, dosyć oryginalny i niespotykany.

Zefir pisze...

Ocieplenie w domu to ważna sprawa, ale dobra wiadomość jest taka, że to jeden z ostatnich etapów ;) powodzenia i wszystkiego dobrego!

Krzysztof pisze...

Muszę przyznać, że z opóźnieniem czytam Twoje wpisy ale widzę, że prace cały czas szły do przodu, a to jest najważniejsze! Sam jest dopiero na etapie montażu wentylacji więc jeszcze trochę pracy przede mną.

Marian pisze...

U mnie również prace stoją na montażu całego systemu kominowego i wentylacji, ale teraz pogoda jest coraz lepsza, więc mam nadzieję, że podgonimy trochę pracy na tych wakacjach ;)

maciek pisze...

Ważne, że prace posuwają się do przodu, ocieplenie to bardzo ważny element każdego domu.

El-fran pisze...

Nawet jak więcej wydasz na ocieplenie domu czy mieszkania, to i tak z czasem przyniesie to zysk w postaci pieniędzy jakie zaoszczędzisz na ogrzewaniu i stratach ciepła. Im szczelniejsze zabezpieczenie przed zimnem tym większe oszczędności.

lanpan pisze...

Na prawdę bardzo fajnie to wszystko wygląda. Wydaje mi się, jednak że do zrobienia takiego ocieplenia potrzebne będzie jakieś dobrej jakości rusztowanie. Z tego co wiem to tutaj https://serwisbudowy.pl/ znajdziecie na prawde dobrej jakości rusztowania, któe pomoga wam w każdej pracy przy elewacji