niedziela, 15 lipca 2012

Rynny już na dachu

Wczoraj pojechaliśmy na chwilę na działkę. Wycieczka miała raczej cel zawiezienia tam paru rzeczy, niż zabawy na budowie, bo zaplanowałem tylko montaż rynien.

Najpierw (jeszcze w piątek) pojechałem odebrać plastikowe beczki. Chciałem 200-litrowe na deszczówkę i 100-litrowe do toalety kompostującej, ostatecznie udało mi się załatwić tylko 2 100-litrowe na deszczówkę i po jednej 30- i 50-litrowej do toalety kompostującej. I o ile ta 50-litrowa może wystarczyć, to będę musiał sobie załatwić ich więcej.


No ale pozyskanemu za darmo koniowi nie patrzy się w zęby i się nie wybrzydza. Mała 30-litrowa beczka posłuży do eksperymentów z biogazem. :)

Po drodze na działkę odwiedziłem kolegę, którego ojciec miał po remoncie do oddania stare drewniane okna. Trochę podgniłe z jednej strony, ale w generalnie niezłym stanie. Wziąłem 3 duże okna. Jedno podwójne zamontuję w domku gospodarczym, jedno będzie potrzebne do toalety kompostującej.

Rynny zamontowałem nie bez wkurzania się. Okazało się, że w sklepie wziąłem złączkę bez jednej uszczelki. Okazało się, że złączki bardzo trudno jest nasunąć na rynny i zrobienie tego na dachu (po włożeniu jednej rynny w uchwyty) jest niewykonalne. Więc trzeba było je montować na ziemi. No ale w końcu jakoś wszystko się udało, przyciąłem nadmiar papy, żeby woda spływała do rynien. Jako tako zamontowałem rury spustowe i ustawiłem beczki.

Prognoza mówiła, że w sobotę ma padać, na co liczyłem, bo chciałem zobaczyć od razu w działaniu te rynny i rury spustowe, ale się nie doczekałem.

Po południu mieli nas odwiedzić znajomi, więc po skończeniu z rynnami zabraliśmy się za montaż toalety kompostującej. Udało się nam zmontować przed ich przyjazdem tylko ramę przedniej i tylnej ściany, choć w sumie to i tak sporo. Konstrukcja wyszła całkiem sztywna, wyznaczyliśmy sobie od razu miejsce do montażu drzwi, po zmontowaniu elementów okazało się jednak za małe, bo drzwi mieszczą się na wcisk. Trzeba będzie coś podciąć o parę milimetrów.

1 komentarz:

asgaron pisze...

Fajnie, że całość prze do przodu :) daj ładne zdjęcia rynien